Kontakte

 

ADRESA:
QEVERIA E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
MINISTRIA E EKONOMISË
SHESHI "ZAHIR PAJAZITI", NR. 36
10000 PRISHTINË, REPUBLIKA E KOSOVËS
 

_____________________________________________________________

KABINETI I MINISTRES: 


Ministre: ARTANE RIZVANOLLI
Email: artane.rizvanolli@rks-gov.net

Asistente Ekzekutive e Ministres: Rrona Skenderi
 
Tel: +383 (0) 38 200 215-00
Email: rrona.skenderi@rks-gov.net

Asistente Administrative e Ministres: Arita Bajra
Tel: +383 (0) 38 200 215-01
Email: arita.bajra@rks-gov.net

_____________________________________________________________
Zëvendësministër: MENTOR ARIFAJ
Email: mentor.arifaj@rks-gov.net 


Asistente Administrative e Zëvendësministrit: U
siana Konjuhi
Email: usiana.konjuhi@rks-gov.net
Tel: +383 (0) 38 200 215-97

_____________________________________________________________

Zëvendësministre: KSENIJA BOZOVIČ
Email: ksenija.bozovic@rks-gov.net

Asistente Administrative: Dafina Vatoci
Tel: 200215 90
Email: dafina.vatoci@rks-gov.net

___________________________________________________________________________

ZYRA E SEKRETAR/ES/IT TË PËRGJITHSHME: 

Zëvendëssekretare e Përgjithshme: Leonita Shabani - Mullarama
Tel: +383 (0) 38 200215/35
       
+383 (0) 38 200215/49
Email: leonita.shabani@rks-gov.net


____________________________________________________________________
Zyrtar përgjegjës për pranimin dhe
trajtimin e rasteve të sinjalizimit:
Arbnor Hoxha
Email: arbnor.hoxha@rks-gov.net

 

STRUKTURA ORGANIZATIVE:

AGJENCIA E KOSOVËS PËR EFIÇIENCË TË ENERGJISË
Zv.Kryshef  Ekzekutiv: Naim Zeqiri              
Email: naim.zeqiri@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215-55

__________________________________________________________________
NJËSIA PËR POLITIKA DHE MONITORIM TË NDËRMARRJEVE PUBLIKE
Drejtor i Njësisë:
Email:
Tel:

__________________________________________________________________
SHËRBIMI GJEOLOGJIK I KOSOVËS
Zv.Kryshef  Ekzekutiv: Luan Morina
Email: luan.morina@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 212-00
__________________________________________________________________

INSPEKTORATI I ENERGJISË
Udhëheqës i Inspektoratit: Hysni Komoni
Email: Hysni.Komoni@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215/33
__________________________________________________________________
DIVIZIONI I AUDITIMIT TË BRENDSHËM
Zv.Udhëheqëse e Divizionit të Auditimit: Aida Llolluni
Email: aida.llolluni@rks-gov.net
Tel:+383 (0) 38 200 215-98
_________________________________________________________________

DEPARTAMENTI I INTEGRIMIT EVROPIAN,
KOORDINIMIT TË POLITIKAVE DHE ZHVILLIMIT EKONOMIK
Drejtor i Departamentit:
Email:
Tel:
+383 (0) 38 200 215-94
_________________________________________________________________

DEPARTAMENTI I ENERGJISË
Zv.Drejtor i Departamentit të Energjisë: Sabit Gashi
Email: sabit.gashi@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215-09
_________________________________________________________________
DEPARTAMENTI I MINIERAVE
Drejtor i Departamentit të Minierave: Skender Sallahi
Email: Skender.Sallahi@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215-13
_________________________________________________________________

DEPARTAMENTI I POSTË-TELEKOMUNIKACIONIT
DHE TEKNOLOGJISË INFORMATIVE E KOMUNIKUESE
Drejtor i Departamentit: Agim Kukaj
Email: Agim.Kukaj@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215-86
_________________________________________________________________
DEPARTAMENTI LIGJOR
Zv.Drejtor i Departamentit: Fazile Bekteshi
Email: fazile.bekteshi@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215-79
_________________________________________________________________
DEPARTAMENTI I FINANCAVE DHE SHËRBIMEVE TË PËRGJITHSHME
Drejtor i Departamentit: Agim Thaçi
Email: Agim.Thaci@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215-31

_________________________________________________________________
DIVIZIONI I PROKURIMIT
Udhëheqës i Divizionit: Selami Berisha
Email: selami.berisha@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215-32

_________________________________________________________________
DIVIZIONI PËR KOMUNIKIM PUBLIK
Udhëheqëse e Divizionit: Diana Gjonbalaj          
Email: diana.gjonbalaj@rks-gov.net;
            me.info@rks-gov.net
Tel:
+383 (0) 38 200 215-05
      
+383 (0) 38 200 215-08

KOSOVO IN UNESCO